Islandsko-český studijní slovník
Velryba - hvalur

×

Přidejte nové slovo

Hesla, která Vám ve slovníku chybí, můžete zde po jednom přidat - česká i islandská. Nebojte se podělit se s námi Vaší znalostí a vědou a napište nám do poznámek, jaký se domníváte, že je překlad. Návrhy na nová hesla postupně projdeme a umístíme je do slovníku.

StaženíIslandsko-český studijní slovník - PDF verze


Islandsko-český studijní slovník - Pdf soubor pro vyhledávání a prohlížení offline

Pdf verze vytvořená v LaTexu vhodná pro vyhledávání a prohlížení offline. Ve srovnání s PDF verzí pro běžný tisk je možné rychlé vyhledávání slov. 936 stran.(176 MB) (2/2016) Stáhnout soubor

Počet stažení: 310

Ukázky slovníku v prohlížeči Evince:Islandsko-český studijní slovník - Pdf soubor pro běžný tisk

Pdf verze vytvořená v LaTexu vhodná pro běžný tisk. Ve srovnání s PDF verzí pro vyhledávání offline jsou nastaveny okraje pro tisk. 936 stran.(176 MB) (2/2016) Stáhnout soubor

Počet stažení: 142

Islandsko-český studijní slovník - offline verze


Vyplňte prosím kontrolní pole: napište slovy 13

Islandsko-český studijní slovník offline pro Linux, Windows a Mac Os

Offline verze IČSS určená pro operační systémy Linux, Windows a Mac Os. Doporučená aplikace (volně dostupná) GoldenDict. Instalace programu GoldenDict: uživatelé Linuxu naleznou program v repozitářích; uživatelé Windows si mohou stáhnout program; uživatelé Mac Os si mohou stáhnout programGoldenDict zde.

Lze si stáhnout verzi
Instalace slovníku: Stáhněte si zazipovaný soubor se slovníkem. Odzipujte stažený soubor do nového adresáře (např. adresáře o názvě hvalur). Otevřete program GoldenDict. Zvolte v horní nabídce Upravit/Adresáře.V novém okně Zdroje/slovníky přidejte cestu k nově vytvořenému adresáři hvalur. Hotovo. Po úspěšné instalaci lze vyhledávat hesla, poslouchat výslovnost a prohlížet si fotografie u vybraných hesel.
Poznámka: vzhled hesel lze změnit v nabídce Upravit/Předvolby a vybrat v dolní části Styl zobrazení.

Islandsko-český studijní slovník offline se skládá ze čtyř slovníků: a) hlavní slovník (heslová část), b) slovník morfologie (kompletní deklinační / konjugační tabulky), c) slovník slovních tvarů (umožňující vyhledání základních tvarů hesel) a d) česko-islandský studijní slovník. Jednotlivé části slovníku lze zapínat / vypínat dle libosti.

Ukázky slovníku v aplikaci Golden Dict pod linuxem, Windows a Mac Os:Islandsko-český studijní slovník offline pro Android

Offline verze IČSS určená pro operační systém Android. Doporučená aplikace (volně dostupná) GoldenDict mobile. Instalace programu GoldenDict mobile: navštivte obchod Google Play stáhněte si volně dostupnou aplikaci Golden Dict mobile.

Lze si stáhnout verzi
Instalace slovníku: Stáhněte si zazipovaný soubor se slovníkem. Odzipujte stažený soubor do nového adresáře (např. adresáře o názvě hvalur) a tento adresář umístěte do adresáře GoldenDict.

Islandsko-český studijní slovník pro Android se skládá ze čtyř slovníků: a) hlavní slovník (heslová část), b) slovník morfologie (kompletní deklinační / konjugační tabulky), c) slovník slovních tvarů (umožňující vyhledání základních tvarů hesel) a d) česko-islandský studijní slovník. Jednotlivé části slovníku lze zapínat / vypínat dle libosti.

Ukázky slovníku v telefoně Samsung Galaxy4 pod androidem:Islandsko-český studijní slovník offline pro Ipad / Iphone

Offline verze IČSS určená pro Ipad/ Iphone. Doporučená applikace- Dictionary Universal (6$ za aplikaci).

Lze si stáhnout verzi
Instalujte program Dictionary Universal v appstore. Otevřte si program. Zvolte Dictionary / Install / network / a přepište do prohlížeče celou adresu se zazipovaným souborem (internetovou adresu odkazu viz výše). Poté sledujte proces stažení souboru a následné dekomprese. V případě souboru se zvuky (více jak 1,2GB) očekávejte i při rychlém wi-fi připojení delší čas instalace (např. od 5 minut do 20 minut podle rychlosti připojení). Po instalaci stiskněte tlačítko Done. Následně tlačítko Close. A následně tlačítko Done. Program začne indexovat jednotlivé části slovníku {heslová část, morfologie, slovní tvary} (cca 2-5 minut) a analyzovat zdroje {zvukové soubory, fotografie} (cca 2 -5 minut). Veškeré další činnosti slovníku (vyhledávání, přehrávání zvuků ap.) jsou rychlé a okamžité.
V nastavení (settings) si lze nastavit velikost písma a fonty. (např. font Cochin a velikost 20 pt).

Islandsko-český studijní slovník pro Ipad/Iphone se skládá ze čtyř slovníků: a) hlavní slovník (heslová část), b) slovník morfologie (kompletní deklinační / konjugační tabulky), c) slovník slovních tvarů (umožňující vyhledání základních tvarů hesel) a d) česko-islandský studijní slovník. Jednotlivé části slovníku lze zapínat / vypínat dle libosti. Přecházení mezi částmi slovníky se uskutečňuje prstem doprava/ doleva.

Ukázky slovníku v Ipadu v aplikaci Dictionary Universal:Islandsko-český studijní slovník offline - slovní tvary

Slovník slovních tvarů pro Islandsko-český studijní slovník umožňuje dohledání základního tvaru hesla z jakéhokoliv slovního tvaru (např. hest → hestur, ernir → örn). Tento přídavný slovník spolupracuje s hlavním slovníkem. Pomocí slovníku slovních tvarů naleznete základní tvar hesla a kliknutím na odkaz se přenesete do hlavního slovníku do hledaného hesla.

*Poznámka: Uživatelé offline verzí slovníka pro Linux, Windows, Mac Os, Android, Ipad/Iphone již tento přídavný slovník mají automaticky nainstalovaný spolu s hlavním slovníkem.

Lze si stáhnout verzi


Ukázky slovníku slovních tvarů pod Linuxem a Ipadem:Islandsko-český studijní slovník offline - morfologie

Slovník morfologických deklinačních a konjugačních tabulek pro Islandsko-český studijní slovník představuje kompletní ohýbání hesel. Tento přídavný slovník spolupracuje s hlavním slovníkem a doplňuje hlavní slovník (heslovou část) o přesné morfologické informace.

*Poznámka: Uživatelé offline verzí slovníka pro Linux, Windows, Mac Os, Android, Ipad/Iphone již tento přídavný slovník mají automaticky nainstalovaný spolu s hlavním slovníkem.

Lze si stáhnout verzi


Ukázky slovníku s morfologií pod Linuxem a Ipadem:Islandsko-český slovník 1.3 - starší verze (rok 2006)


Pdf soubor pro běžný tisk (IČS 1.3)

Pdf verze vytvořená v Latexu vhodná pro běžný tisk a pro prohlížení. 119 stran. Formát jako skutečný slovník, přehledné. (finální verze) (0,7 MB) (10/2008) Stáhnout soubor

Počet stažení: 1430

Pdf soubor pro knižní vazbu (IČS 1.3)

Pdf soubor vytvořený v Latexu pro knižní vazbu (30 stran oboustranně). Kvalitní tisk knihy ve formátu A5.Podívejte se na fotografie knížky, kterou si nechal vytisknout Adam ve formátu A6 (finální verze) (0,9 MB) (10/2008) Stáhnout soubor

Počet stažení: 783

Slovník (IČS 1.3) pro Stardict

Zip soubor obsahuje Islandsko-český slovník 1.3.2 ve formátu pro StarDict (0,3 MB) Stáhnout soubor

Počet stažení: 849

Slovník (IČS 1.3) pro PocketPc

Slovník pro Pocket Pc a Psion pracující v programu Mobipocket reader. Stáhnout soubor

Počet stažení: 423

Slovník (IČS 1.3) pro Sdict

Islandsko-český slovník 1.3 pro operační systém Symbian a Windows v programu Sdict. Stáhnout soubor

Počet stažení: 238

Jazyková data


Příkladové věty s překlady

CSV soubor obsahuje okolo 2500 příkladových islandských vět s českými překlady. Stáhnout soubor

Počet stažení: 9

Islandská zvuková slovní databáze

Zip soubor obsahuje okolo 22000 nahrávek islandských slov ve formátu .mp3 Stáhnout soubor

Počet stažení: 39